بازاریابی شبکه های اجتماعی
زمان مطالعه: ۸ دقیقه
بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

در درس قبل ( شبکه های اجتماعی و تاثیر آن بر کسب و کار ) توضیحات کاملی در خصوص شبکه های اجتماعی و پیدایش آن ها خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. درک نمودیم که شبکه های اجتماعی چگونه به وجود آمدند، خصوصیات هر کدام را بررسی کردیم و با آمارهای پیرامون آنها به خوبی آشنا شدیم. حال میدانیم که همین رسانه های مجازی به چه میزان میتوانند کسب و کارهای مختلف را متحول سازند. بازاریابی شبکه های اجتماعی راهی قدرتمند برای ارتباط با مشتریان فعلی و همچنین یافتن مشتریان جدید است. مشتریان از طریق همین رسانه ها با کسب و کارهای گوناگون در تعامل هستند و اگر نتوانیم در دنیای امروز از طریق چنین روشی با مخاطبنمان ارتباط برقرار کنیم، بازنده خواهیم بود!

بازاریابی شبکه های اجتماعی میتواند موفقیت قابل توجهی برای کسب و کارمان به وجود آورد. از همین طریق میتوانیم مشتریان را به طرفداران دو آتیشه خود تبدیل کنیم و این راهیست برای سود بیشتر و تبلیغات دهان به دهان.

بازاریابی شبکه های اجتماعی به چه معناست؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی، Social media marketing یا SMM، نوعی از مدل های بازاریابی اینترنتی است که شامل  ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی به منظور دستیابی به اهداف بازاریابی و تجاری است. بازاریابی شبکه های اجتماعی شامل فعالیت ‌هایی مانند به اشتراک گذاری متن، تصویر و ویدیو است که بین سازمان و مشتری تعامل ایجاد میکند و به کسب و کار ها در بیشتر دیده شدن محصولات و خدماتشان کمک مینماید. ما در این مطلب به طور کلی به برنامه ای جامع دراین حوزه میپردازیم و با توجه به نکاتی که در این باره خدمت شما عزیزان ارائه میدهیم، میتوانید برنامه تخصصی بازاریابی خود را در شبکه های اجتماعی گسترش دهید.

بازاریابی شبکه های اجتماعی Social media marketing یا SMM، نوعی از مدل های بازاریابی اینترنتی است که شامل  ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی به منظور دستیابی به اهداف بازاریابی و تجاری است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی Social media marketing یا SMM، نوعی از مدل های بازاریابی اینترنتی است که شامل  ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی به منظور دستیابی به اهداف بازاریابی و تجاری است.

با ایجاد یک برنامه تخصصی آغاز کنید :

قبل از شروع کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی باید اهداف و نیازهای خود را به درستی مشخص کنیم. ایجاد راه اندازی کمپین بازاریابی بدون درنظر گرفتن یک استراتژی کامل، همانند سرگردانی در یک جنگل وسیع بدون جی پی اس و نقشه است. ممکن است در ابتدا لذت بخش باشد اما در نهایت راه خود را گم خواهیم کرد!

در قسمت زیر سوالاتی وجود دارد که باید قبل از تعیین اهداف از خود بپرسیم :

  • چه چیزهایی میخواهیم از طریق بازاریابی رسانه اجتماعی به دست بیاوریم؟
  • مخاطبان ما چه کسانی هستند؟
  • مخاطبان خود را چطور پیدا کنیم؟
  • آن ها چگونه از رسانه های اجتماعی استفاده میکنند؟
  • از طریق بازاریابی رسانه های اجتماعی میخواهیم چه پیامی را برای مخاطب خود ارسال کنیم؟

نوع کسب و کار ما، استراتژی بازاریابی شیکه اجتماعی ما را مشخص میکند. با توجه به شرایط و محدودیت های شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و اسنپ چت در ایران، اغلب کسب و کارها بازاریابی خود را در اینستاگرام انجام میدهند. با توجه به استفاده ۲۴ میلیونی ایرانی ها از این رسانه، سرمایه گذاری در این بخش عاقلانه تر به نظر میرسد.

اما شرایط بازاریابی شبکه اجتماعی در خارج از کشور کمی متفاوت تر است. به عنوان مثال شرکتهای خدمات مسافرتی میتوانند به راحتی مشتریان خود را اینستاگرام شناسایی کنند و به دلیل مدیا محور بودن این شبکه اجتماعی، مخاطب های این نوع کسب و کارها برای دیدن تصاویر و فیلم های تورها و خدمات برگزار شده، حتما به صفحات آنها مراجعه میکنند. اما یک شرکت بازاریابی و یا یک شرکت تجاری بستری مناسب تر و متناسب با شغل خود نیاز دارد که به عنوان مثال میتواند این بستر را در لینکدین و یا توییتر جستجو کند.

چگونه شبکه های اجتماعی میتوانند ما را در جهت رسیدن به اهداف مان یاری کنند؟

بازاریابی در شبکه های اجتماعی میتواند ما را در رسیدن به اهداف بسیاری کمک کند، مانند:

  • افزایش ترافیک وبسایت ( به این معنا که از طریق شبکه های مجازی مخاطبان خود را به وبسایتمان هدایت کنیم)
  • افزایش آگاهی مخاطبین نسبت به برند و یا کسب و کارمان
  • ایجاد هویت برند
  • بهبود ارتباطات و تعامل با مخاطبان کلیدی

اینها نمونه ای از اهداف بازاریابی شبکه های اجتماعی بودند که ملاحظه کردید. اهداف هر کسب و کار با دیگری متفاوت است و ممکن است در لیست بالا قرار نداشته باشد. هرچه تعداد مخاطبان ما در صفحات مجازی بیشتر باشند، دست یابی به هر هدفی که لیست ما قرار دارد آسانتر خواهد بود.

بهترین نکاتِ بازاریابی در شبکه های اجتماعی :

برای شروع بازاریابی در رسانه های اجتماعی آماده هستید؟ در اینجا چند نکته بازاریابی در شبکه های اجتماعی برای شروع فعالیت ها ارائه شده است که میتوانیم با هم به مرور آن ها بپردازیم :

برنامه ریزی دقیق محتوایی در رسانه های اجتماعی:

همانطور که در قسمت های قبل گفته شد، ایجاد یک برنامه دقیق بسیار ضروری است. باید تحقیقات کلیدی و رقابتی را مد نظر داشته باشیم تا با ایده های محتوایی، مخاطب خود را بدست آوریم. باید بدانیم که رقبای ما برای ایجاد تعامل در رسانه های اجتماعی خود چه کاری انجام می دهند.

ایجاد محتوای عالی :

متناسب با سایر حوضه های بازاریابی اینترنتی، محتوای درخور و با ارزش ارائه کنیم. باید اطمینان حاصل کنیم محتوایی که ارائه میدهیم دارای اطلاعات ارزشمندی است تا مخاطب پس از مشاهده محتوای ارسال شده، اطلاعات مفیدی دریافت کرده باشد. محتوایی که در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذاریم می تواند شامل تصاویر، فیلم ها، اینفوگرافی ها، آموزش، راهنمایی و موارد مشابه باشد.

متناسب با سایر حوضه های بازاریابی اینترنتی، محتوای درخور و با ارزش ارائه کنیم.

متناسب با سایر حوضه های بازاریابی اینترنتی، محتوای درخور و با ارزش ارائه کنیم.

تصویر منسجم از برند :

شبکه های اجتماعی میتوانند، تصویر دقیقی از برند ما به مخاطبین نشان دهند. در حالی که هر یک از این شبکه های اجتماعی دارای مخاطبان خاص خود هستند، هویت و تصویری که در ذهن مخاطب ایجاد میکنیم باید منسجم و یک دست باشد.

رسانه های اجتماعی به منظور بازاریابی محتوایی :

رسانه های اجتماعی بهترین مکان برای به اشتراک گذاری مطالب وبسایت با مخاطبان است. پس از جذب مخاطب در رسانه اجتماعی میتوانیم مطالب جدید وبسایت خود را به اشتراک بگذاریم و مطمئن شویم که پس از مطالعه مطالب، اعضای صفحه ما اطلاعات جدیدی دریافت خواهند کرد. همچنین ارائه مطالب عالی وبسایت میتواند مخاطبین جدیدی را هم در صفحات اجتماعی، هم برای وبسایت جذب نماید. این شیوه ای شگفت انگیز است، زیرا بازاریابی محتوایی و بازاریابی شبکه های اجتماعی مکمل یکدیگرند و برای هم مفید هستند.

اشتراک گذاری پیوندهای موقت :

همانطور که رسانه اجتماعی مکانی فوق العاده برای جذب مشتریان و ایجاد مشتریان وفادار است، بستری مناسب برای ارائه مطالب بیرونی نیز میباشد. اگر منابع دیگر، اطلاعات عالی و ارزشمندی را ارائه می دهند و فکر می کنیم مخاطب هدف از آن لذت می برد، از پیوند دادن آن مطالب به صفحه خود شرم نداشته باشیم. مدیریت و اشتراک گذاری مطالب از منابع دیگر میتواند باعث افزایش اعتماد بین ما و مخاطبان شود. در عوض ممکن است دیگران هم از منابع ما استفاده کنند و همین امر باعث لینک دهی مخاطب آنها با صفحه ما خواهد شد.
ولی فراموش نکنیم که در صورت استفاده از مطالب صفحات دیگران حتما نام آن صفحه را در مطلب عنوان کنیم. زیرا این کار باعث میشود که اصول اخلاقی را رعایت کرده باشیم و در چشم مخاطب، حرفه ای دیده شویم.

پیگیری رقیبان :

مهم است که همیشه مراقب رقیبان خود باشیم. آن ها میتوانند داده های ارزشمندی برای یافتن کلید واژه های تازه را برای ما فراهم سازند. اگر رقیبان ما از کانال بازاریابی خاصی استفاده میکنند و یا تکنیکی که بنظر میرسد کارایی مناسبی دارد، میتوانیم آن روش ها را مد نظر داشته باشیم و در صورت امکان استفاده کنیم. اما به یاد داشته باشیم باید همان روش را بهتر از رقیبامان انجام دهیم.

رقیبان میتوانند داده های ارزشمندی برای یافتن کلید واژه های تازه را برای ما فراهم سازند.

رقیبان میتوانند داده های ارزشمندی برای یافتن کلید واژه های تازه را برای ما فراهم سازند.

اندازه گیری موفقیت با تجزیه و تحلیل :

نمیتوانیم موفقیت های بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را بدون ردیابی داده ها تعیین کنیم. Google Analytics می تواند به عنوان ابزاری عالی برای بازاریابی رسانه های اجتماعی مورد استفاده قرار گیرد و ما را در اندازه گیری کارایی و عملکردِ تکنیک های بازاریابی شبکه های اجتماعی مان کمک کند. همچنین تعیین می کند کدام روش ها بازدهی کمتری دارند، روشهایی استفاده نکردن از آنها به نفع ما خواهد بود. برچسب ‌های ردیابی را به کمپین ‌های بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی خود ضمیمه کنیم تا بتوانیم به درستی آن‌ ها را کنترل نماییم و حتما اطلاعات تحلیلی موجود در هر بستر اجتماعی را برای آگاهی بیشتر و افزایش بهره وری، مورد استفاده قرار دهیم.

چگونه بهترین رسانه های اجتماعی را برای کسب و کار خود انتخاب کنیم؟

در درس قبلی، آمار کلی در مورد ۵ شبکه اجتماعی که بیشترین مخاطب را دارند ارائه کردیم. حالا در این قسمت توضیحات مختصری در مورد هر یک از این رسانه ها ارائه میکنیم که میتواند برای بازاریابی شبکه های اجتماعی مفید واقع شود. هر یک از آنها نسبت به دیگری دارای رویکردهای متفاوتی هستند بنابر این باید برای هر یک استراتژی منحصر به فردی ایجاد کنیم.

استفاده از فیس بوک :

فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی عصر حاضر است که بیش از ۲/۵ میلیارد کاربر فعال در ماه دارد. این رسانه اجتماعی دارای محیط دوستانه ای است و و فعال بودن در آن، شرط اصلی در جهت بازاریابی شبکه های اجتماعی است. با ساخت یک صفحه کسب و کار یا Business شروع کنیم. بر ارائه محتوای تصویری دقت بسیاری باید داشت زیرا فیس بوک یک رسانه تصویر محور است و مخاطبان آن به تصاویر منتشر شده علاقه بیشتری دارند.

فیس بوک رسانه ای است که مشترکین آن برای گذراندن وقت در زمان استراحت و همچنین گپ های دوستانه وارد آن میشوند بنابراین نوع لحن خود را باید صمیمی و دوستانه نگه داریم. یک کمپین تبلیغاتی مقرون به صرفه تهیه کنیم و مطمئن شویم که این تبلیغات میتواند مخاطبان را جذب نماید.
شایان ذکر است که فیس بوک در بعضی از کشورها مانند ایران طی چهار سال گذشته جای خود را به اینستاگرام داده است ولی نباید فراموش کنیم که هنوز بسیاری از هموطنان مان به این غول شبکه های اجتماعی یعنی فیس بوک وفادار هستند پس باید برای دیده شدن در بین آنها در این رسانه حضور داشته باشیم.

فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی عصر حاضر است که بیش از 2/5 میلیارد کاربر فعال در ماه دارد.

فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی عصر حاضر است که بیش از ۲/۵ میلیارد کاربر فعال در ماه دارد.

 استفاده از لینکیدن :

لینکدین یکی از سایتهای حرفه ای برای بازاریابی رسانه های اجتماعی است. LinkedIn Groups یک مکان عالی برای ورود به گفتگوی حرفه ای با افراد در صنایع مشابه است و فضای مناسبی را برای اشتراک مطالب با افراد همفکر را فراهم می کند. مشتریان یا کاربران را تشویق کنیم تا در نمایه لینکدینِ خود، کسب و کار را ما به دوستان خود توصیه کنند. توصیه ها باعث می شوند تجارت ما برای مشتریان جدید معتبرتر و قابل اعتماد به نظر برسد.

استفاده از توییتر :

توییتر ابزاری برای بازاریابی رسانه های اجتماعی است به ما این امکان را می دهد که به روزرسانی های خود را به آسانی در بین مخاطبانمان منتشر کنیم. باید صفحات حوزه کاری و حوزه های وابسته خود را دنبال کنیم زیرا به افرادی که در همان زمینه فعالیت میکنند پیشنهاد خواهیم شد.

توییتهای رسمی خود را درباره موارد ویژه ، تخفیفات و اخبار کسب و کارمان منتشر کنیم. به سوالاتی که از ما پرسیده میشود باید پاسخ کامل و درخور بدهیم. استفاده از توییتر به عنوان یک ابزار بازاریابی رسانه های اجتماعی که حول محور گفتگو و ارتباطات می چرخد بسیار حیاتی به نظر میرسد و میتواند یکی از بهترین راه های بازاریابی شبکه های اجتماعی باشد.

 

 

از نظر شما این مطلب مفید بود؟

با کلیک بر روی نویسنده میتوانید بیوگرافی و مطالب وی را بخوانید

میلاد جهانتابی
متولد 23 شهریور سال 1369
کاردان رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه تبریز
زاده تبریز، بزرگ شده شهر دزفول استان خوزستان
از سال 86 پس از آشنایی با دنیای وسیع اینترنت به نویسندگی وبلاگ های شخصی خود مشغول شدم.
پس از آن به مرور زمان و به صورت تجربی با وردپرس آشنا شدم و فعالیت خود را ادامه دادم.
از سال 90 به صورت حرفه ای نویسندگی، مدیریت سایت، طراحی تصاویر، تدوین ویدیو، تایپوگرافی و . . . . را به صورت خودآموز آغاز و در حال حاضر به عنوان نویسنده و دیزاینر مجموعه آموزشی ریتیل آکادمی، زیر نظر استاد گران قدر آقای امیرجهانگیر قراباغی مشغول فعالیت هستم.
به شخصه معتقدم انسان میتواند با تلاش و سختکوشی به قله های مرتفع زندگی دست یابد و در نهایت هرگز نگو هرگز!
یا علی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *