گفتگوی آنلاین
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

گفتگوی آنلاین چیست؟ چگونه نرخ تبدیل مشتری را با گفتگوی آنلاین افزایش دهید؟

گفتگوی آنلاین

تبدیل بازدید کننده به مشتری و هدایت مشتری با گفتگوی آنلاین

مشکل عمده مشتریان در هنگام خرید آنلاین این است که کسی نیست تا به سؤالاتشان پاسخ دهد.آنها کسی را می خواهند،که به نگرانی هایشان توجه داشته باشد و در زمان مورد نیاز به آنها  کمک کند. ۵۱٪ از مشتریان فکر می کنند که کسب و کار ها نه تنها باید در دسترس باشند، بلکه باید به صورت ۲۴ ساعته  نیز پشتیبانی شوند. این نقطه جایی است که پشتیبانی گفتگوی آنلاین (گفت و گوی زنده – چت زنده – لایو چت)  نقش مهمی ایفا می کند. Acquire.io گزارش داده ۷۹ درصد از استفاده کنندگان لایو چت ، آن را سریعترین کانال آنلاین دریافت پاسخ برای تصمیم خریدشان، می دانند. در اینجا سه روش موثر برای افزایش نرخ تبدیل و هدایت مشتری با استفاده از گفتگوی آنلاین را آورده ایم.

۱- معیارهای بررسی گفتگوی آنلاین موثر را بدانید

گفتگوی آنلاین می تواند برای ایجاد روابط بلند مدت و گفت و گو در زمان مورد نیاز به مشتریان کمک کند. برای مشتریان شما، راه آسان و سریع  پیدا کردن پاسخ سوالاتشان است و برای شما راه آسان برای برقراری ارتباط موثر با مشتریان. اما چگونه می توانید بفهمید که چه اطلاعاتی بکار شما می آید و چه چیزی بکار نمی آید؟ برای فهمیدن این موضوع، شما نیاز به ارزیابی و نظارت بر عملکرد گفتگوی آنلاین دارید. این کار به شما کمک خواهد کرد که فرآیند را بهبود ببخشید و به روزرسانی کنید. برای نظارت بر عملکرد چت از معیارهای بررسی کلیدی زیر استفاده کنید.گفتگوی زنده

تعداد چت ها – با نظارت بر تعداد چت ها، شما متوجه می شوید که چه روزی انتظار افزایش حجم چت را داشته باشید. با استفاده از این بینش، می توانید به طور موثر در ساعات اوج کار پرسنل  بیشتری را اختصاص دهید. لایوچت حتی به طور خودکار تعداد پرسنلی را که ممکن است در یک زمان خاص مورد نیاز باشد، پیش بینی می کند. این کار کمک می کند تا شما برای مدیریت کارکنان خود آسان تر عمل کنید.گفتگوی زندهمدت زمان چت – زمان مورد نیاز یک نیرو برای حل مسائل مربوط به مشتری است . این یک معیار بررسی واقعا مهم برای اندازه گیری اثربخشی کل فرآیند گفتگوی آنلاین  شماست. مدت زمان چت کوتاه نشان می دهد که گفت و گو  به اندازه کافی کارآمد بوده که بتواند مسئله مشتری را حل کند. از سوی دیگر، مدت زمان چت طولانی نشانه ای از روند ناکارآمد است و نیاز به بهبود دارد.

رضایت مشتری – شادی مشتری هدف اصلی هر کسب و کار است. شما می توانید از مشتریان بخواهید تا تجربه چت خود را در مقیاس ۱ تا ۱۰_ ۱ کمترین و ۱۰ تجربه عالی_ اعلام کنند. بر اساس این نتایج ، شما می توانید تعیین کنید که چقدر مشتریان از تجربه گفتگوی آنلاین راضی هستند. شما همچنین می توانید از مشتری درخواست کنید یک نظرسنجی کامل، بعد از پایان چت، انجام دهد. اطمینان حاصل کنید که فرم های نظرسنجی به اندازه کافی روشن، مختصر و دقیق هستند تا بتوانید مواردی که نیاز دارید را به شما بدهد. این کار به شما کمک می کند تا درک کنید،مشتریان در مورد خدمات گفتگوی آنلاین چه احساسی دارند . در نتیجه فرصت هایی برای بهبود کار در  آینده پیدا می کنید.

گفتگوی زندهگفتگوی زندهبا پیاده سازی برنامه گفتگوی آنلاین با داشبورد کامل، مانند برنامه Cyfe، فعالیت های نظارتی خود را به سطح بالاتری برسانید. برنامه Zapier اجازه می دهد تا این ادغام و اتوماسیون سازی را انجام دهید. شما قادر خواهید بود به همه معیارهای بررسی کلیدی چت از طریق این داشبورد نظارت کنید و حتی یک ویجت برای ترکیب اطلاعات تنظیم کنید. با استفاده از این ویجت، می توانید معیارهای بررسی چت  را همراه با داده های سایر منابع مرتبط جمع آوری و نظارت کنید. این کار به شما در درک بهتر چگونگی ارتباط چت ها  و دیگر فعالیت های سایت تان کمک می کند. بدین ترتیب شما می توانید از این داده ها برای بهبود روند کار خود استفاده کنید.

گفتگوی زنده

۲- یک فرم ساده پیش از چت برای جمع آوری اطلاعات اصلی و ارائه خدمات بهتر تنظیم کنید

قبل از شروع گفتگوی آنلاین LiveChat))، بهتر است یک فرم اطلاعات در اختیار مشتریان قرار دهید. جمع آوری اطلاعات اولیه از مشتری به شما کمک می کند تا سریعا یکی از پرسنل را که واجد شرایط برای رسیدگی به موضوع است، انتخاب کنید. این کار زمان انتظار را کاهش می دهد و به کارشناس گفت و گو آنلاین  کمک می کند تا با نهایت سرعت ممکن به مشتری پاسخ دهد. یک نمونه عالی از یک فرم ساده پیش از چت در Maids in Black استفاده شده است. آنها برای جمع آوری اطلاعات مشتریان خود از فرم ساده و ابتدایی پیش از چت استفاده می کنند.گفتوگوی زندهیک فرم کوتاه کمک می کند تا مشتری به سرعت با یک کارشناس گفتگوی آنلاین ارتباط برقرار کند. همچنین به تیم کمک می کند تا فورا چت را به یک فرد یا تیم مرتبط هدایت کند.

۳- از ادغام برنامه CRM با گفتگوی آنلاین استفاده کنید.

با یکپارچه سازی یک برنامه CRM با چت آنلاین، می توانید اطلاعات را از همه مشتریان خود جمع آوری و ذخیره کنید. با استفاده از آن، در لحظه شروع چت برنامه CRM به طور خودکار شروع می شود و تمام اطلاعات موجود را ضبط می کند. ابزار CRM اطلاعاتی مانند نام، شماره تلفن، آدرس ایمیل، یک کپی از چت و محل IP را ضبط می کند. این داده ها می توانند در ساخت پروفایل های مشتری مفید باشند. و برای دفعات بعدی چت، کارشناس گفتگوی آنلاین   مجبور نیست دوباره از آنها درخواست اطلاعات  کند. کارشناسان ارتباط با مشتری در گفتگوی آنلاین  همچنین می توانند از داده های جمع آوری شده برای سفارشی سازی ارتباطات خود با مشتری استفاده کنند. این کار بیشتر به آنها کمک می کند که مشتریان خود را به گروه های مختلف دسته بندی کنند. بکارگیری گفتگوی آنلاین  نیاز به تلاش زیادی ندارد و به هرحال  باعث هدایت گفت و گوها و سرنخ ها (lead) به کسب و کارتان می شود.  با انتخاب نرم افزار مناسب گفتگوی آنلاین  و دانستن معیارهایِ بررسیِ کلیدی برای اندازه گیری عملکرد می توان به سرعت جایی که نیازبه بهبود دارد را تشخیص داد. همه این مراحل می توانند به شما کمک کنند تا با استفاده از گفتگوی آنلاین  و تبدیل آن به مشتری واقعی منافع زیادی به دست آورید.

 

از نظر شما این مطلب مفید بود؟

با کلیک بر روی نویسنده میتوانید بیوگرافی و مطالب وی را بخوانید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *