تاریخچه بازاریابی
زمان مطالعه: ۵ دقیقه
تاریخچه بازاریابی

تاریخچه بازاریابی

مقدمه :

امروزه بازاریابی به عنوان ترکیبی پیشرفته از استراتژی و فن ‌آوری شناخته می‌شود، با این حال همیشه اینگونه نبوده است. بازاریابی ابتدایی با شیوه های مختلف سعی بر فروش کالا و خدمات داشت. تلاش برای فروش  شاید به اندازه تاریخ تمدن بشری قدمت داشته باشد. برخی معتقد هستند که این کار با تلاش برای ارائه کالا به شیوه ‌ای خاص به منظور تجارت آغاز شده‌ است.

تلاش برای توسعه، ایجادِ روابط و همچنین متقاعد ساختن دیگران در جهت فروش محصولات و کالاها از زمان های بسیار بسیار قدیم رواج داشته است. این فعالیت ممکن است در آن زمان به عنوان کلمه بازاریاب شناخته شده نباشد ولی همین روند باعث گردید تا بازازیابی شکل بگیرد و ریشه بازاریابی مدرن همینجاست.

بازاریابی مانند بسیاری از علوم دیگر حاصل فرایندی زمان بر بوده است و در پیرامون خود ویژگی های خاصی داشته که آن را به مرور زمان و پیشرفته تر کرده است. بازاریابی به این علت که با تکنولوژی ارتباط فشرده ای دارد، این روزها رشد سریع تری پیدا کرده و هر روز ابزارها و مفاهیم جدیدی در عرصه بازاریابی متولد می شوند. اما ما در این درس به گذشته بازاریابی خواهیم پرداخت.

 

معنی بازاریابی چیست؟

برآورد  فرایندی است که کسب و کارهای گوناگون برای محصولات یا خدماتشان در مشتری علاقه مندی ایجاد می کنند. روش هایی را ایجاد می کنند که تکنیک های فروش، ارتباطات تجاری و توسعه کسب و کار را در بر می گیرد. این یک فرایند یکپارچه است که از طریق آن شرکت ها با مشتریان روابط قوی میسازند و برای خود و مشتریان ارزش ایجاد می کنند. به طور خلاصه بازاریابی فرایندی است که شامل تحقیق، ترویج و فروش محصولات و خدمات به بازار هدف می‌ شود.

تاریخچه بازاریابی

برآورد  فرایندی است که کسب و کارهای گوناگون برای محصولات یا خدماتشان در مشتری علاقه مندی ایجاد می کنند.

بازاریابی مدرن چگونه شکل گرفت؟

ایده‌ های بازاریابی همانطور که در دوران مدرن شناخته می‌ شود, در زمان انقلاب صنعتی آغاز شد. این دوره از اواخر قرن هجدهم میلادی آغاز و تا قرن نوزدهم به طول انجامید. انقلاب صنعتی زمانی بود که تغییرات اجتماعی سریعی در صنایع علمی و تکنولوژیک ایجاد شد. در جریان این فرایند، خرید کالا برای مصرف کننده بسیار ساده تر و ارزانتر از ساخت آن بود. آن هنگام تولید رونق بسیاری گرفت و تمامی نیازهای مردم به سادگی قابل خریداری بود.

افزایش تعداد کارخانه جات و همچنین کسب و کارهای کوچکتر سبب شد تا محصولات بیشتری تولید و روانه بازار شود. عموم مردم و همچنین فروشگاه های خرده فروش اطلاعات چندانی از این نوع محصولات نداشتند. برای معرفی اقلام جدید نیاز به شناساندن محصول در سطح بزرگتری بود پس تبلیغات به شیوه های نو ارائه شد که میتوان از تبلیغات تلوزیونی و رادیویی، همچنین بنرهای تبلیغاتی سطح معابر و گذرگاه ها نام برد. یکی از افرادی که تاثیر شگرفی در دنیای مدرن بازاریابی داشت فیلیپ کاتلر نام داشت.

 

تاثیر فیلیپ کاتلر بر بازاریابی مدرن :

سرشناسترین فردی که دنیای بازاریابی را متحول کرد فلیپ کاتلر نام دارد. ایشان سرشناسترین بازاریاب جهان و پدر بازاریابی مدرن است. ایشان ۳۴ جلد کتاب و بیش از یکصد مقاله در این حوزه منتشر کرده که بسیاری از آنها به زبانهای مختلف ترجمه شده است. کتاب اصول بازاریابی، همچنان بهعنوان یکی از معتبرترین مراجع در این رشته به شمار می رود.

کاتلر، که به واسطه تحقیق درباره بازار‌یابی به شهرت رسیده و عنوان پدر بازاریابی مدرن را کسب کرده است، مفهوم بازاریابی را ساده اما اجرای آن را بسیار دشوار می ‌داند. در اندیشه‌های کاتلر می‌توان به این نکته پی ببرد که از این اقتصاد‌ دان، بازاریابی بخشی از فلسفه مدیریت مدیران است. مدیران باید با شناخت نیازهای مشتریان، برای آنان ارزش افزوده بیافرینند و رضایت آنان را به ‌دست بیاورند تا نهایتاً بتوانند با فروش محصول ‌شان، برای سازمان خود سود کسب کنند

 

افزایش رقابت :

از اوایل دهه ۴۰ میلادی تا اوخر قرن بیستم رقابت بین تولید کنندگان و شرکت ها شدیدتر از همیشه شد. نیاز به افزایش فروش با استفاده از تکنیک‌ های بازاریابی بخش مهمی از رقابت شد. این رقابت همچنین نیاز به افزایش خروجی ‌های تولید و سهام بازار در تمام صنایع را به دنبال داشت. بازاریابی شروع به تاکید بر روش‌های توزیع و نیز انواع ارتباطات مصرف‌ کننده کرد.

 

بازاریابی کسب و کار :

در اواخر دهه ۹۰ میلادی و شروع قرن حاضر، بازارها در بسیاری از صنایع اشباع شدند و در این شرایط نیاز شرکت ها بر آن بود تا بتوانند بر بازار تسلط داشته باشند و مشتریان خود را حفظ نمایند. این فرایند مستلزم آن بود تا به صورت مستقیم بازاریابی را آغاز کنند. در این زمان شرکت‌ ها تمام بخش‌ های کسب ‌و کار خود را تنها به بازاریابی محصولات یا خدمات اختصاص دادند. مدیریت بازاریابی, پیچیدگی لازم، برای پیش برد بخش اساسی موفقیت کسب ‌و کار را توسعه داد. مدیران بازاریابی درگیر برنامه‌ ریزی استراتژیک و بلند مدت شدند.

 

نام تجاری استراتژیک :

دنیای بازاریابی در دهه ۱۹۹۰ شروع به تغییر کرد. محصول یا سرویس ایجاد میشد و بلافاصله یک برند توسعه میافت. شرکت‌ ها شروع به درک این مساله کردند که می‌ توانند افکار خود را بر فروش محصولات با کیفیت بالا و ایجاد یک برند بهتر متمرکز کنند. این روند باعث شد که شرکت‌ ها در حاشیه خود ارتقا پیدا کنند و شهرت خود را نیز گسترش دهند. برخی از شرکت‌ ها با برچسب خصوصی قادر به بهبود سهم بازار خود تا بیش از ۴۹ درصد بودند.

بازاریابی

شرکت‌ ها شروع به درک این مساله کردند که می‌ توانند افکار خود را بر فروش محصولات با کیفیت بالا و ایجاد یک برند بهتر متمرکز کنند.

بازاریابی اینترنتی :

با ظهور اینترنت و وب سایت‌ ها بسیاری از کسب و کارها برای ارائه اطلاعات محصولات و یا خدمات خود از آن بهره بردند. در اواخر دهه ۹۰، وب سایت‌ های ساده شرکت که متن محور بودند، شروع به پیشرفت کردند.

اولین شرکتی که یک کمپین بازاریابی آنلاین راه اندازی کرد، شرکت Bristol Squibb برای تبلیغ محصول Excedrin بود. این کمپین یک موفقیت بزرگ در زمان خود بود بود و بریستول مایرز توانست صدها نفر را به فهرست مشتریان خود اضافه کند. امروزه، صدها میلیارد دلار صرف کسب ‌و کار بازاریابی اینترنتی می ‌شود.

 

تفاوت بازاریابی با فروش در چیست؟

بازاریابی شامل هر اقدامی است که ما به منظور دستیابی به مشتریان و ترغیب آن‌ها انجام می‌دهیم. فرایند فروش شامل هر اقدامی است که ما آن را با هدف بستن قرارداد فروش و گرفتن امضای مشتری انجام می ‌دهیم. فروش به نتایج توجه کمی دارد و فقط به رشد می‌اندیشد، اما بازاریابی در جستجوی افق‌های دوردست و رسیدن به مرحله توسعه است.

 

انواع بازاریابی :

آیا تا به حال فکر کرده اید که چند نوع بازاریابی وجود دارد؟ اگر نگاه جامعی به انواع گوناگون بازاریابی داشته باشیم به یک عدد حیرت انگیز دست خواهیم یافت! کافیست کلمه بازاریابی و مارکتینگ را در موتورهای جستجو وارد کنید تا همه آنها را به با چشمان خود ببینید! چیزی که تا به حال در سایت ها و منابع مختلف یافت شده است، حدود ۱۶۰ نوع مختلف از بازاریابی را به ما نشان میدهد! از بازاریابی مصرفی B2C گرفه تا بازاریابی صنعتی B2B و یا بازاریابی چند سطحی Network Marketing که از مهمترین آنها هستند.

 

مجموعه آموزشی ریتیل آکادمی در درسهای آتی به مهمترین مدل های بازاریابی خواهد پرداخت پس همراه ما بمانید.

 

 

از نظر شما این مطلب مفید بود؟

با کلیک بر روی نویسنده میتوانید بیوگرافی و مطالب وی را بخوانید

میلاد جهانتابی
متولد 23 شهریور سال 1369
کاردان رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه تبریز
زاده تبریز، بزرگ شده شهر دزفول استان خوزستان
از سال 86 پس از آشنایی با دنیای وسیع اینترنت به نویسندگی وبلاگ های شخصی خود مشغول شدم.
پس از آن به مرور زمان و به صورت تجربی با وردپرس آشنا شدم و فعالیت خود را ادامه دادم.
از سال 90 به صورت حرفه ای نویسندگی، مدیریت سایت، طراحی تصاویر، تدوین ویدیو، تایپوگرافی و . . . . را به صورت خودآموز آغاز و در حال حاضر به عنوان نویسنده و دیزاینر مجموعه آموزشی ریتیل آکادمی، زیر نظر استاد گران قدر آقای امیرجهانگیر قراباغی مشغول فعالیت هستم.
به شخصه معتقدم انسان میتواند با تلاش و سختکوشی به قله های مرتفع زندگی دست یابد و در نهایت هرگز نگو هرگز!
یا علی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *