بیشترین میزان فروش
زمان مطالعه: ۵ دقیقه
بیشترین میزان فروش

پیشنهادهای هوشمندانه برای به حداکثر رساندن فروش

مقدمه :

تعداد از متخصصان کسب و کار بدون توجه به سود آوری، شرکت ها  را راه اندازی میکنند. در حقیقت, صاحبان مشاغل جدید اغلب انتخاب می ‌کنند که به صنایع خاص بروند چون آنها از ابتدای کار نگران سود آوری هستند و به همین خاطر دست به آزمون و خطا  نمیزنند البته, صاحبان کسب ‌و کار نیز اغلب برای حرفه ای که در آن هستند اشتیاق دارند, اما هدف نهایی آنها به حداکثر رساندن فروش است و زمانی که فروش به حداکثر خود رسید باید به صورت دقیق برنامه ریزی کنند.

آن‌ ها نمیتوانند مشتریان را وادار به انجام خرید و فروش کنند و یا بر این فکر باشند که ایجاد لبخند بر روی لبان مخاطبان به سادگی صورت میگیرد! اگر میخواهید در کسب و کار خود بیشترین فروش را داشته باشید پس به نکات زیر توجه فرمایید :

 

اولویت بندی پروژه های بازاریابی کسب و کار :

برای به جذب مخاطب بیشتر و افراد علاقه مند به مدل کسب و کار ما باید در اهداف بازاریابی خود برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و بخش بزرگی از توانمان را بر این بخش سرمایه گذاری کنیم. مردم همیشه به تبلیغات واکنش نشان میدهند اما بهترین آن ها را به یاد خواهند داشت.

رسانه های اجتماعی میتوانند روش بازاریابی خوبی برای کسب و کارها باشند که در این نوع بازاریابی اشخاص مورد هدف قرار میگیرند. ایمیل مارکتینگ و بازاریابی مبتنی بر وب نیز میتواند بیشتر بر گروه های خاص افراد تمرکز داشته باشد. مدیران سازمان ها و مشاغل باید بدانند و دائم در حال بررسی باشیند که چه نوع بازاریابی میتواند بیشترین بازده  را برای کسب و کارشان به همراه داشته باشند.

 

کسب ‌و کار کنترل ‌شده و سازمان ‌یافته در پشت صحنه :

میزان درآمدی که به واسطه فروش یک کسب و کار بدست می آید به این بستگی دارد که چگونه آن را در پشت پرده اداره میکنیم. اگر همه اسناد تجاری خود را در اختیار داشته باشیم, خواهیم دید که ارقام فروش در هر زمانی که نیاز باشد در اختیار است و میتوانیم بر گروهی از کارکنانی که دستورالعمل های مربوطه کسب و کار را دنبال می کند, نظارت داشته باشیم. در این صورت است که حاشیه سود بهتری خواهیم داشت و بر همه چیز مسلط خواهیم بود. این یک حقیقت است که شرکت های با مدیریت صحیح میتواند تراز مالی بهتری داشته باشد. کسب‌ و کار خود را با ابزارهای تعاملی مانند نمودار کانبان کنترل کنیم تا بتوانیم گردش کار خود را با موفقیت مدیریت نماییم.

کانبان کلمه ای ژاپنی و به معنی کارت میباشد و عبارت از برگه ای کاغذی و یا کارتی پلاستیکی که درون یک پاکت پلاستیکی شفاف قرار دارد. روی این برگه یا کارت اطلاعاتی در مورد مواد و قطعات و فرآیندها ذکر میشود و در قسمت از تولید توسط افراد در مراحل بعد، مورد استفاده قرار میگیرد. ممکن است کانبان حاوی اطلاعاتی در مورد سفارش کار یا حمل و نقل باشد. این کارت ها در واقع جایگزین انواع فرم ها شده اند.

با استفاده از این کارتها، کار با مدیران بخشها، سرپرستان، پیمان کاران و کارگران موقت بسیار آسانتر خواهد بود. کانبان به مالکان تجاری چندین روش برای کسب اطلاعات مرتبط با پروژه میدهد, که آنها را قادر میسازد تا کنترل کامل بر روی کسب‌ و کار خود داشته باشند.

جدول کانبان

کسب‌ و کار خود را با ابزارهای تعاملی مانند نمودار کانبان کنترل کنیم تا بتوانیم گردش کار خود را با موفقیت مدیریت نماییم.

 

برای کسب و کار خود هزینه کنیم :

آیا برای مشتریان احتمالی آسان است که به محصولات یا خدماتی که شرکت ما ارائه میدهد دسترسی داشته باشند؟ آیا کسب و کار ما از همه وعده ها و تضمین‌ هایی که در زمان فروش محصول داده ایم پیروی می کند؟ شرکتی که بتواند از تمامی راه ها برای فروش محصول استفاده کند و همچنین تمامی وعده های خود را انجام دهد، میتواند تراز مالی خود را افزایش داده و سود دهی بیشتری داشته باشد . یکی از بهترین روشهای فروش به کمکِ عصر جدیدِ دیجیتال مارکتینگ است. افراد با استفاده از کارت های بانکی شان به راحتی میتوانند از وب سایت های مختلف خرید کنند و محصولات مورد نظرشان در اسرع وقت تحویل بگیرند. تبلیغات و ارائه راه های فروش بیشتر میتواند به رونق کسب و کار ما کمک شایانی داشته باشد.

 

تعیین نیازهای واقعی مشتری :

تنها واقعیتی که صاحبان کسب‌ و کار باید به آن احترام بگذارند این است که مشتریان همیشه گزینه های مختلفی برای خرید یک محصول دارند. چرا فردی نیازهای غذایی خود را از طریق یک شرکت خاص برآورده میکند و محصولات دیگر شرکت ها را خریداری نمیکند؟ دلیل این امر میتواند ذائقه مشتری باشد و یا هر چیز دیگری از این قبیل مثال ها!

برای جلب توجه بزرگ‌ ترین گروه‌ های مشتریان، ما باید ببینیم که نیازهای آن‌ ها در زمان گذشته و حال چه چیزهایی بوده و هستند همینطور از طریق بازاریابی هدف نیازهای آتی آنان را برآورده کنیم. این اطلاعات را میتوانیم از طریق تحقیقات در بازار و مصاحبه با مصرف کنند گان بدست آورد. همچنین میتوان رقیبانمان را آنالیز کنیم و متوجه شویم به چه دلایلی محصولات آن ها فروش بیشتری دارند.

فروش بیشتر محصولات

میتوان رقیبانمان را آنالیز کنیم و متوجه شویم به چه دلایلی محصولات آن ها فروش بیشتری دارند.

 

انتقاد پذیری و مشورت گرفتن در جهت ایده های خلاقانه :

ممکن است بدانیم که مشتریان و نیازهای کسب ‌و کار ما چه چیزهایی هستند اما شنیدن یک دیدگاه متفاوت برای رشد، بسیار مهم و حیاتی است. به عنوان صاحب یک کسب‌ و کار باید توجه زیادی به انتقادات داشته باشیم. در دوره های مختلف زمانی با کارکنان خود گفتگو کنیم, به نظرات آنها گوش دهیم و جلسات فکری با دیگر متخصصان کسب‌ و کار داشته باشیم. به اشتراک گذاشتن ایدهها به ما کمک می کند تا راه هایی برای به حداکثر رساندن فروش بدست آوریم. ایدهها را امتحان کنیم حتی اگر آنها با منطق ما جور نباشند، شاید این ایده های عجیب با میل و خواسته های مشتریان همسو و هم راستا باشند.

 

پایان بند :

اگر کسب و کاری را ایجاد کنیم و با هر روشی به دنبال سودآوری و فروش بیشتر باشیم بدون شک شکست خواهیم خورد. تمامی شرکت ها حتی در کوچکترین و دورافتاده ترین شهرها به انواع تبلیغات نیاز دارند. تبلیغات در شبکه های مجازی یکی از بهترین، کار آمدترین و همچنین ارزان ترین روش های نوین بازاریابی است. از طریق وبسایتِ کسب و کار خود میتوانیم جدیدترین خبرها و محصولات شرکت خود را به دیگران برسانیم و همچنین فروش محصولات را به صورت آنلاین  انجام دهیم.

 

 

 

از نظر شما این مطلب مفید بود؟

با کلیک بر روی نویسنده میتوانید بیوگرافی و مطالب وی را بخوانید

میلاد جهانتابی
متولد 23 شهریور سال 1369
کاردان رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه تبریز
زاده تبریز، بزرگ شده شهر دزفول استان خوزستان
از سال 86 پس از آشنایی با دنیای وسیع اینترنت به نویسندگی وبلاگ های شخصی خود مشغول شدم.
پس از آن به مرور زمان و به صورت تجربی با وردپرس آشنا شدم و فعالیت خود را ادامه دادم.
از سال 90 به صورت حرفه ای نویسندگی، مدیریت سایت، طراحی تصاویر، تدوین ویدیو، تایپوگرافی و . . . . را به صورت خودآموز آغاز و در حال حاضر به عنوان نویسنده و دیزاینر مجموعه آموزشی ریتیل آکادمی، زیر نظر استاد گران قدر آقای امیرجهانگیر قراباغی مشغول فعالیت هستم.
به شخصه معتقدم انسان میتواند با تلاش و سختکوشی به قله های مرتفع زندگی دست یابد و در نهایت هرگز نگو هرگز!
یا علی.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *